Velké viditelné kurzory myši

Před delší dobou jsem začal řešit problém. Používám dva monitory vedle sebe s fullHD rozlišením a na tak velké ploše mi občas dlouho trvalo najít kurzor myši. Ale protože jsem už měl nějaké zkušenosti s tvorbou kurzorů, vrhl jsem se na do tvorby nových, které by splňovali moje požadavky.

Zjistil jsem si, že když “sliji” všechny barvy na monitoru do jedné, tak ve většině případů z toho vznikne světle šedá.

Velké viditelné ukazatele myši

U většiny kurzorů je černý střed obtažen 2px tlustou bílo-stříbrnou čarou. A to vše nakonec objímá 1px tenká černá linka. Celková velikost je 32×32px. To vše zaručuje skvělou viditelnost na tmavém i světlém pozadí.

Kurzor přesného výběru obsahuje výraznější trojúhelníčky pro rychle nalezení na monitoru. Jeho střed tvoří 1px tenké bílé a černé linky, což zaručuje přesnost a použitelnost na podkladu libovolné barvy.

Podobnou ideu dodržuje i kurzor pro výběr textu. Svislá čára je 1px tenká, aby bylo snadné se trefit přesně mezi požadovaná písmenka.

Pozadí snad většiny webových stránek tvoří bílá barva a to je přesně místo, kde vynikne kurzor výběru odkazu, který má výrazný černý střed.

Za zmínku možná stojí ukazatel “není k dispozici”. Kurzor zprůhlední a objeví se výrazný křížek. Díky poloprůhlednému “normálnímu kurzoru” neztratíte z očí “aktivní bod” resp. “hotspot”.

Chtěl bych se s vámi o svůj výtvor podělit. Kurzory jsou zdarma ke staženíLicence je uvnitř archivu, který stáhnete. Doufám, že se někomu budou hodit a budou se líbit.

Stáhnout

Pokud se vám opravdu líbí, klikněte vlevo na sdílení, pochlubte se přátelům anebo třeba napište komentář pod článek. ;-)

3 Komentáře

 • Dobrý deň, mám nový notebook a keďže aj ťažký zrakový hendikep, potrebovala som zrejme akurát túto aplikáciu. Ešte si ju musím nainštalovať, no už sa teším, že na veľkom monitore nebudem “hodinu” loviť jeden krpatý kurzor. ;) Ďakujem.

 • Super kurzory myši! Děkuji!

 • Kurzory jsem si dnes nainstalovala měla jsem problém se dvěma monitory a hledala nějaké tipy na jejich používání. Zatím ve zkušebním režimu.
  Poznámky:
  Není pravda, že Readme nikdo nečte, já ano.
  Vtipné zvuky, nejprve jsem se lekla (reproduktory pro celou třídu), ale je to vážně pěkné.
  Moc pěkný design stránek.
  Takže děkuji za kurzory s licencí.

Přispějte svým komentářem

Komentáře používají avatary z Gravataru. E-mail se nezveřejní.

*