Jak v Photoshopu zjistit velikost vzorku?

Mám tu jeden rychlý užitečný tip pro kodéry, kteří potřebují rozřezat design do souborů. Zkušení kodéři to jistě znají, ale občas se mě nějaký zeptá, jakou velikost má ten vzorek v PSD souboru, který jsem jim poslal.

Jak zjistit ten správný rozměr, aby to samo na sebe správně navazovalo? Můžete samozřejmě zkusit hádat rozměr a zkoušet to tak dlouho, dokud se netrefíte. Ale stojí to příliš mnoho času.

Pokud máte trošku štěstí, tak je vzorek nastavený v efektech vrstvy.

Ikona efektu vrstev

Ikona efektu vrstev

Efekt překrytí vzorkem

Efekt překrytí vzorkem

Pokud je nadefinovaný efekt překrytí vzorkem, máte vyhráno. Stačí najet kurzorem nad políčko se vzorkem a pod myší se zobrazí popisek. A hned víme že vzorek má rozměry 500 × 500 obrazových bodů (pixelů).

Zjišťovat rozměry vzorku z tohoto popisku není sice elegantní a pohodlné, protože popisek po chvilce zmizí, ale funguje to. Pouze se ujistěte, že velikost vzorku je 100 %. Pokud je velikost vzorku např. 50% musíte i rozměry snížit na 50 %. V tomto případě by to bylo 250px × 250px.

Pokud máte nějaké vlastní postupy při zjišťování rozměrů nebo zajímavé tipy, podělte se o ně v komentářích. Rád bych se také dozvěděl, co kodérům často v PSD souborech znepříjemňuje práci a jak jim usnadnit život.

Přispějte svým komentářem

Komentáře používají avatary z Gravataru. E-mail se nezveřejní.

*