Počeštěný webfont Lobster 1.4 ke stažení

Font Lobster patří k mým nejoblíbenějším. Je elegantní, svěží a skvěle se hodí na kratší texty. Přestože font podporuje azbuku, stylistické alternativy, ligatury a další věci, chyběla mu asi polovina důležitých českých znaků.

Dodělávat v grafice háčky a čárky ručně není moc efektivní a proto jsem se rozhodl dodělat chybějící českou diakritiku. Rád se s vámi o moji upravenou verzi podělím.

Archiv obsahuje formáty: WOFF, TTF, SVG, EOT a je přiložen i CSS soubor s kódem. Takže vše co potřebujete pro hladké fungování na webu.

Protože fonty z Google Fonts jsou poskytovány pod licencí: SIL Open Font License, 1.1 musí mít tento font stejnou licenci.

Webfont s češtinou je zdarma. Přesto by mě potěšilo kdybyste alespoň klikli vlevo na sdílení. ;-)

Stáhnout

Jaký další kvalitní webfont si dle vás zaslouží češtinu? Máte svého favorita? Pište dolů do komentářů.

8 Komentářů

  • Dík. Hodil by se mi “Lato” http://www.google.com/fonts/specimen/Lato

  • “Lato” vypadá dobře. Hlavně by se dal použít do odstavců, protože má slušný hintnig. Akoráte má deset řezů a to je docela dost. Vidím to spíše tak, že bych zatím upravil tak dva maximálně tři řezy, ale přemýšlím které z nich.

  • Jde mi hlavně o odstavcový text, takže asi normal, možná bold. V logu mám řez thin, takže kdyby se ti chtělo, nebyl bych proti :)

  • Zdravím, díky za odkaz na tuhle stránku u mého příspěvku/návodu jak font počeštit. Dovolím si tu tedy taky odkazovat- pokud by si chtěl někdo font počeštit sám, sepsal jsem návod zde: http://www.h2omaniaks.com/ostatni/pridani-ceskych-znaku-diakritiky-do-fontu/

  • Zdravím, díky moc za font!

  • Máte někdo prosím ten počeštěný font Lato?

  • V google fonts, zatím v češtině není, ale dá se stáhnout přímo na stránce autora. http://www.latofonts.com/2014/02/27/lato-2-0-released
    Pokud by ale měl být na webu, tak by byla nutnost hostovat font u sebe.

  • Díky Jardo, sdíleno.

Přispějte svým komentářem

Komentáře používají avatary z Gravataru. E-mail se nezveřejní.

*